ماکروویو

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

ماکروویو

ماکروویو یا به اصطلاح رایج در ایران مایکروفر، دستگاهی است که از امواج ماکروویو نامرئی برای پخت و پز بهره می برد. مایکروویوها امواج الکترومغناطیسی هستند که طول موج کوتاه و انرژی بالایی دارند و از آن ها برای پختن مواد غذایی آب دار استفاده می شود. ماکروویو از بهترین اختراعات انسان شناخته می شود که افراد بی شماری در اقصی نقاط دنیا، به دلیل مزایای فراوان این وسیله از آن استفاده می کنند.

 

مزایای دستگاه ماکروویو

به دلیل سرعت بالای حرارت دهی باعث کوتاه شدن زمان پخت می شود که این امر باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و زمان می گردد و همین طور نیاز به دانش و اطلاعات بالایی ندارد؛ طوری که کارکرد با آن بسیار ساده و راحت است. در زمان استفاده از آن، محیط آشپزخانه گرم نمی شود و بلکه فقط غذا گرم می شود. خصوصیت مواد غذایی شامل رنگ، طعم، خاصیت و همچنین ویتامین ها به علت زمان کوتاه حرارت دهی حفظ می شوند.  اجاق مایکروویو خانگی از ملزومات آشپزخانه است که کاربرد فراوانی دارد. می توان در موارد طبخ غذا، ذوب کردن و گرم کردن مواد غذایی و مواد دیگر از آن استفاده کرد.

 

آیا امواج مایکروویو باعث آلودگی مواد غذایی می شوند؟

امواج مایکروویو تنها در زمانی که دستگاه در حال کار باشد یا روشن باشد، به وجود می آیند و بعد از خاموش شدن دستگاه نیز به سرعت از بین می روند. بنابراین غذادر دستگاه ماکرویوو هیچوقت آلوده نمی شود.  FDA برای اثبات این فرضیه که سازمان غذا و دارو در ایالات متحده آزمایشات بسیار زیادی انجام داده و این ادعا را ثابت نموده است.

 

در خرید مایکرویو به این نکات توجه کنید

اولین اقدام قبل از خرید مایکروویو مشخص کردن جایی برای آن در آشپزخانه است. چرا که نحوه انتخاب مایکروویو بسته به مکانی که برایش در آشپزخانه انتخاب شده است متفاوت است. مایکروویو یا به صورت توکار یا به صورت جدا می تواند قرار اما اکثر خریداران هنوزجایی روی کابینت و اپن برایش درنظر می گیرند. ماکروویوها پهنای ۳۰ اینچ دارند ولی شرکت هایی هستند که مدل هایی با پهنای ۳۶ اینچی هم دارند.

گام دوم این است که باید مشخص کنید که میخواهید چه میزان غذا با این وسیله پخت کنید و چقدر از آن استفاده کنید. از طرفی امروزه مایکروویوها انواع مختلفی دارند ازجمله: چرخان و کبابی، زودپز ترکیبی و پخت سریع/هالوژنی. بالاترین قیمت فروش را مایکروویو پخت سریع/هالوژنی دارد. زودپز ترکیبی از نظر قیمت معتدل تر است و مایکروویو دارای واحد چرخان یا کباب کن ارزانتراز این دو مدل است. ارزانترین مدل، مایکروویوهای معمولی هستند. اگر نیت شما از استفاده از مایکروویو فقط گرم کردن غذا باشد، مدل ساده و معمولی که فاقد برنامه های پیچیده هستند هم می تواند نیازتان را برآورده کند. در گام بعد تعداد سنسورها و سیستم دیفراست (از حالت یخ زده خارج کردم غذا) فاکتوری است که باید بررسی شود. میزان وات اجاق مایکروویو با اندازه ی آن رابطه ی مستقیم دارد. معمولا میزان وات از ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ است البته وات بالاتر تا ۲۰۰۰ وات هم در بازار موجود است. هرچه میزان وات بیشتر باشد زمان پخت هم کمتر میشود. انتخاب مایکروویو بر اساس نوع، مکانش در آشپزخانه، اندازه و مشخصات خیلی مهم تر از در نظر گرفتن میزان وات دستگاه است. 

 

نکات ایمنی برای استفاده ی صحیح از دستگاه مایکروویو

استفاده از ظروف مناسب

از ظروف با روکش فلزی استفاده نکنید حتی اگر بخشی از آن فلزی باشد، نباید آن را داخل مایکروفر قرار دهید؛ چرا که  امکان آتش‌ سوزی و خراب شدن فرستنده‌ی امواج را بسیار بالا می‌برد. تنها از ظروف مخصوص این دستگاه استفاده کنید. برخی ظروف پلاستیکی، شیشه‌ای و سرامیکی تنها قابلیت استفاده در این دستگاه را دارند. برای اینکه بفهمید آیا ظرفی برای مایکروویو مناسب است یا خیر؟ آن را به همراه یک فنجان آب داخل مایکروویو قرار داده و دستگاه را  برای ۱۰۰ درصد قدرت پخت به مدت ۱ دقیقه روشن کنید. اگر وسیله گرم شد ولی آب فنجان سرد ماند، ظرف مورد نظر برای استفاده مناسب نیست. همچنین از ستایروفوم یا وسایل چوبی نیز نباید برای این دستگاه استفاده نشود.

 

در پایان به این نکات توجه فرمایید

لیوان های دسته دار را تا حد امکان داخل مایکروویو نگذارید چرا که در اثر داغ شدن بیش از حد دسته لیوان و برخورد آن با دستانتان، امکان دارد دچار سوختگی موضعی شوید. ظروف غذا، لیوان آب یا شیر جوش را حتما با دستگیره از مایکروویو خارج کنید چرا که بر اثر حرارت بالای دستگاه، بشقاب ها و لیوان ها بیش از اندازه داغ می شوند و باعث آسیب به پوست دستانتان خواهند شد. حتما حواستان به درجه حرارت دستگاه باشد و قبل از گذاشتن لیوان حاوی شیر یا شیرکاکائو در داخل مایکروویو، یک پیش دستی یا نعلبکی زیر لیوان شیر یا شیرکاکائو، قرار دهید. چون امکان سررفتن و ریختن شیر یا شیرکاکائو داخل مایکروویو وجود دارد. در اثر حرارت بالای مایکروویو، مولکول های آب در سطوح پایین تر فعال می شوند. اگر در لیوان آب جوشی که از داخل مایکروویو خارج کرده اید، بلافاصله پودرنسکافه آماده یا شکر بریزید، امکان پاشیدن آب به دست و صورتتان وجود دارد. برای جلوگیری از این اتفاق حتما آب جوش را بلافاصله بعد از درآوردن از دستگاه، با قاشق هم بزنید تا کمی خنک شده و از فعالیت مولکول ها کاسته شود. سپس افزودنی های دلخواه خود را به آن اضافه کنید.

 

تمیزکردن ماکروویو

برای تمیز کردن مایکروویو یک دستمال ساده و لطیف کافیست و از اسکاج سمباده ای یا هر وسیله ی زبر و خشن دیگری استفاده نکنید. هنگامی که روی غذا را پوشانده‌اید حتما باید منافذی جهت خروج بخار تعبیه کنید. برای اینکه غذا به صورت یکنواخت گرم شود وگرما به همه جای آن برسد بهتر است هنگام پخت ، غذا را هم زده و یا حالت ظرف را تغییر دهید. چون امواج مایکروویو از خارج به داخل غذا را می پزند و یا گرم می کنند و لایه‌های بیرونی غذا زودتر می‌پزند. بنابراین، تلاش کنید تا بخش های ضخیم‌ تر غذا را در سطح خارجی و تکه‌های کوچک‌ تر را در مرکز غذا بگذارید.

 

به دفترچه راهنما توجه کنید

حتما به دفترچه‌ی راهنمای دستگاه توجه بفرمایید. اگر زمانی به عنوان زمان انتظار بعد از پختن در نظر گرفته شده است، بهتر است این زمان را رعایت کنید. چون در این زمان هنوز غذا با گرمای داخل دستگاه در حال پخت بیشتر است. زمانی که می خواهید ظرف غذا را از دستگاه خارج کنید و  پوشش آن را بردارید حتما مراقب باشید چرا که درست است ظرف غذا داغ نیست، اما غذا و بخارات تولید شده توسط غذا بسیار داغ خواهند بود. به هیچ عنوان مایکرویو خالی را روشن نگذارید؛ چرا که در این حالت اشعه‌های مایکروویو به فضای داخلی ودیواره های دستگاه برخورد کرده و موجب خرابی دستگاه می شوند.