رنده برقی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

رنده برقی

آیا نیاز به تهیه ی یک رنده برقی دارید یا خیر؟

هنگامی که با خانم ها صحبت می کنیم معمولا اکثر آن ها رنده کردن یا خرد کردن انواع سبزی، میوه و تره بار را از سخت ترین و خسته کننده ترین امور آشپزخانه می دانند. اما رنده کردن را نمی توان از امورات آشپزی حذف کرد. چرا که در بسیاری از دستور پخت ها به مواد ریز شده با رنده احتیاج داریم. اگر شما هم از رنده و خرد کردن مواد در آشپزخانه خسته شده اید وقت آن رسیده است که یک رنده ی برقی تهیه کنید.

از طرفی رنده برقی را می توانید یک ابزار مهم برای راحت کردن امور آشپزی در آشپزخانه تلقی کنید. با استفاده از یک رنده ی برقی علاوه بر زمان در میزان انرژی مصرفی هم صرفه جویی کرده اید. انجام امور طاقت فرسایی چون خرد کردن، ورقه کردن، رنده کردن، حلقه کردن، رشته کردن یا خلال کردن برایتان سهل و آسان خواهد شد. در واقع آشپزی حرفه ای و ساده ای خواهید داشت.

مزیت این دستگاه نسبت به سایر خورد کن ها 

برخلاف سایر خورد کن ها، در رنده ی برقی از تیغه ی گرد استفاده نمی شود. در خورد کن های دیگر تیغه حول یک محور می چرخد اما در رنده ی برقی تیغه ها حرکتی رو به عقب و جلو دارند. برای خارج کردن مواد خرد شده نیازی به بلند کردن موتور و رویه ی دستگاه نیست. چرا که مواد خرد شده درون محفظه ی داخلی و در نظر گرفته شده ریخته می شوند. در بسیاری از رنده های برقی این محفظه به صورت کشویی از دستگاه خارج می شود. با این امکان دیگر تماس مستقیمی بین دستان شما با تیغه ها وجود ندارد. نحوه ی کار با این دستگاه بسیار ساده است. فقط کافیست مواد را درون محفظه قرار داده و دکمه ی روشن شدن را زده و همزمان میله ی اطمینان را فشار دهید تا مواد به سمت پایین بروند و عملیات رنده شدن انجام شود.

 

در هنگام خرید رنده ی برقی به این نکات توجه کنید

توان خروجی و قدرت موتور 

رنده ی برقی هم مانند سایر وسایل برقی آشپزخانه با استفاده از یک موتور کار می کند. قدرت موتور را مد نظر قرار دهید چرا که اگر توان موتور بالا باشد با سرعت بالاتری می تواند عمل رنده کردن و خرد کردن را انجام دهد. در صورتی که قدرت موتور دستگاهتان پایین باشد نمی توانید عملیات دلخواه را از آن انتظار داشته باشید.


تیغه 

بهتر است رنده ی برقی شما دارای تیغه های مختلف برای برش های نازک، ضخیم، موج دار و مورب و ... باشد. این امر موجب این می شود که در انجام برش ها آزادی عمل داشته باشید و بتوانید برای انواع میوه و تره بار از آن بهره ببرید. تیغه های دستگاه شما باید قابلیت خرد کردن و ورقه کردن موادی چون خیار، سیب زمینی، هویج، تربچه، گوشت و سبزیجات دیگر را داشته باشد. جنس تیغه های رنده برقی باید از استیل و یا فولاد ضد زنگ باشد. این تیغه باید تیز و اصل باشد. جنس تیغه بسیار مهم است چرا که نباید نیازی به تیز کردن تیغه داشته باشید. تیغه ها باید دارای مقاومت و دوام بالا باشند. همچنین تیغه ها باید بتوانند در اندازه های یک شکل و کاملا دقیق برش ها را ایجاد کنند.

 

وضعیت فیزیکی 

ابعاد رنده ی برقی که تهیه می کنید بسیار حائز اهمیت است. بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که فضای کم تری را در آشپزخانه اشغال کند و برای مکان آن دچار دردسر نشوید. همچنین به وزن و رنگ دستگاه هم توجه کنید. رنگ این وسیله باید با دکور و سایر ابزار و تجهیزات آشپزخانه هماهنگ باشد تا جلوه ی زیبایی به آشپزخانه ی شما بدهد.

 

لوازم جانبی همراه

لوازمی که همراه دستگاه هستند را هم بررسی کنید. بسیاری از این ابزار برای عملکرد بهتر و مفید تر دستگاه طراحی شده اند. حتما به وجود دفترچه راهنما توجه کنید. همچنین دستگاه شما باید دارای یک محفظه باشد تا بتواند موادی را که خرد کرده اید، را نگه دارد. جنس بدنه باید محکم باشد تا در صورتی که از دستتان افتاد، نشکند. جنس این محفظه معمولا از جنس  پلاستیک فشرده و مقاوم است. این جنس به محفظه ی نگهدارنده قابلیت قرار گیری درون مایکروفر، ماشین ظرفشویی و یا یخچال را می دهد. در هر صورت محفظه باید طوری باشد که قابلیت دیده شدن اجزای درون آن را داشته باشد تا بدانید مواد شما آماده شده اند یا خیر.

 

میله ی فشار آورنده

دستگاه شما باید یک میله ی اطمینان برای محافظت از دستان شما و عمل پایین بردن و هدایت مواد غذایی به درون دستگاه و به سمت تیغه ها، داشته باشد. همچنین باید به شما این آزادی را بدهد که متناسب با شکل، حجم و سختی مواد بتوانید این میله را جابجا کرده و یا تغییر جهت دهید.  

 

قفل سیستم ایمنی 

این قفل برای اطمینان خاطر از جلوگیری صدمه زدن کودک به خود است. عملکرد آن به این شکل است که تا تمام اجزا به درستی سر جای خود قرار نگرفته باشند، دکمه ی روشن یا خاموش دستگاه کار نمی کند و دستگاه شروع به کار نخواهد کرد. بنابراین دیگر نگران دست زدن کودکان یا باز بودن و جدا شدن قطعات حین کار نباشید. چون تا زمانی که قطعات شل باشند و امکان جدا شدن برایشان وجود داشته باشد، دستگاه روشن نمی شود.

 

پایه ها

در قسمت پایینی دستگاه چهار پایه برای نگهداری و ارتفاع دادن به دستگاه نسبت به سطح کار در نظر گرفته می شود. چیزی که در مورد این پایه ها مهم است، این است که ضد لغزش باشند تا از لرزیدن و تکان خوردن دستگاه جلوگیری کنند.

 

قابلیت جدا شدن و شست و شو 

قطعات رنده برقی شما باید قابلیت جدا شدن از بدنه و موتور را داشته باشند تا شما بتوانید به راحتی به تمیز کردن آن ها اقدام کنید. این قطعات باید قابلیت شست و شو در ماشین ظرفشویی را داشته باشند. قطعاتی مانند دیسک های برش و لوله و میله و ... را باید با اطمینان به اینکه صدمه ای به آن ها وارد نمی شود بتوانید درون ماشین ظرفشویی قرار دهید.