میز فلزی

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

میز فلزی

استفاده از میزهای فلزی در دکوراسیون سبک مدرن بسیار رایج است. میز تلویزیون، میز نهارخوری و میز جلومبلی با عسلی‌ها میزهایی هستند که در منزل استفاده می‌کنیم. اگر شما هم به جنس فلز برای میز علاقه دارید و قصد تهیه‌ی میزفلزی دارید این مطلب را بخوانید.

 

میز فلزی برای تلویزیون

از موارد مهم در دکوراسیون منزل، میز تلویزیون است. در انتخاب میز تلویزیون باید به موارد زیادی دقت کنید. از جمله اندازه که بسته به ابعاد تلویزیون متغیر است. جنس و مدل میز تلویزیون باید با سایر وسایلی که در پذیرایی قرار می‌دهید هماهنگ باشد. علاوه‌بر میزتلویزیون تماما فلز شما می‌توانید از ترکیب فلز با سایر عناصر هم بهره ببرید. میزی که از فلز و چوب ساخته شده و یا از ترکیب شیشه و فلز. انتخاب میزفلزی برای تلویزیون مزایای زیادی دارد. جنس فلز محکم و مقاوم است. در برابر خش افتادن و ضربه از شیشه و چوب مقاوم‌تر است. همچنین در برابر رطوبت و گرما و حرارت هم خیال‌تان راحت خواهد بود. در عین استحکامی که دارد بسیار سبک‌تر از جنس میزچوبی است و از این نظر حمل و نقل راحت‌تری دارد.

 

ساختار میزفلزی بسیار ظریف است. فلز شکل‌پذیری بالایی دارد و می‌توان روی آن برش‌های متفاوت زد و الگوهای منحصربه فردی را اعمال کرد. میزفلزی معایب میزهای شیشه‌ای مانند شکننده بودن را ندارد. دارای ظاهر بسیار زیبا و مدرنی است و قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به میزچوبی دارد. اما در هنگام خرید میزفلزی برای تلویزیون حتما به پایه‌ها توجه کنید. باید بسیار محکم باشند تا بتوانند از تلویزیون بخوبی نگهداری کنند و وزن آن را تحمل کنند. قبل از خرید حتما به این فکر کنید که چه وسایل تزئینی را می‌خواهید روی میزفلزی تلویزیون قرار دهید تا بدانید چه مدل میزی با چه فضاهایی لازم دارید.

قیمت میز فلزی 

قیمت میزفلزی به عوامل زیادی از جمله، نوع فلز بکار رفته، سایز و ابعاد و... بستگی دارد. در بازار از قیمت 500000 تومان تا 1500000 تومان میزفلزی تلویزیون وجود دارد.

 

میزفلزی نهارخوری

میز نهارخوری از وسایل موثر در دکوراسیون پذیرایی است. بنابراین ست یا هماهنگ بودن جنس‌ها بسیار مهم است. برای میزنهارخوری جنس چوب هم موجود است. در کنار زیبایی چوب توجه کنید که این جنس معایبی هم دارد. برای خرید سرویس چوبی حتما باید از جای معتبر خرید کنید ویا خودتان جنس شناس باشید. چرا که کارهای ملامینه را هم تحت عنوان جنس MDF می‌فروشند. جنس چوب برای میزنهارخوری گران قیمت‌تر است. تنوع زیادی ندارد و در برابر ضربه، رطوبت و حرارت نسبت به فلز مقاومت کمتری دارد. میزفلزی نهارخوری یا تماما از جنس فلز کار می‌شود و یا پایه‌ها از فلز و رویه از شیشه است که با چسب لیزری به یکدیگر متصل می‌شوند و معمولا از فلز آبکاری شده استفاده می‌شود. این جنس در برابر رطوبت بسیار مقاوم است و برای محیط‌های با آب و هوای مرطوب و شرجی گزینه‌ی مناسب‌تری است. البته به دلیل عمر بالا و قیمت مناسب بیشتر در رستوران‌ها هم از میزفلزی استفاده می‌کنند. درخرید میزفلزی نهارخوری به تعداد اعضای خانواده و فضای منزل توجه می‌شود. همچنین مدل‌های متفاوتی با اشکال دایره، مثلث و مستطیل در بازار وجود دارند. قبل از خرید باید مکان قرارگیری میز را مشخص کنید تا بدانید کدام شکل هندسی با فضای منزل‌تان هماهنگ است. امروزه برای منازلی که فضای کوچکی در اختیار دارند هم میزفلزی تاشو طراحی شده است تا براحتی جمع شود و دست و پاگیر نباشد.

 

قیمت میز فلزی ناهار خوری

قیمت میزفلزی بسته به اینکه تماما فلز باشد یا تنها پایه‌ها فلز باشند متفاوت است. همچنین اندازه‌ی تعداد نفرات هم در قیمت تاثیر دارد. قیمت میزفلزی نهارخوری بدون صندلی‌ها از 300000 تومان تا 1000000 تومان متفاوت است.

 

میزفلزی جلومبلی و عسلی

میز جلومبلی و عسلی‌ها جزء جدانشدنی سرویس مبلمان هستند. این میزها تکمیل کننده‌ی ست مبلمان و بسیار کاربردی هستند. کاربرد این میزها علاوه بر دیزاین منزل، قرار دادن دکوری روی آن‌ها، قرار دادن چای یا میوه برای استفاده خود هنگام نشستن روی مبل و یا برای پذیرایی از مهمانان است. در انتخاب میزفلزی جلومبلی باید دقت کنید که فرم هندسی آن متناسب با مبلمان، فضای منزل و سایر لوازم انتخاب شود. باید بدانید مستطیل شکل می‌خواهید یا بیضی و یا اشکال درهم مدرن. نکته‌ی بعدی در خرید و انتخاب میزفلزی جلومبلی ارتفاع آن است. اندازه‌ی استاندارد ارتفاع برای این میزها 5 سانتی‌متر بالاتر از سطح نشیمن مبلمان است. به لبه‌های میزفلزی توجه کنید که اگر در مسیر تردد قرار می‌گیرد تیز نباشد. چون ممکن است باعث صدمه دیدن افراد و بخصوص کودکان شود. همچنین ممکن است باعث آسیب دیدن لباس‌ها و گیر کردن آن‌ها به میز شود. برای مکان‌های کوچک و مکان‌هایی که میز در مسیر تردد افراد قرارمی‌گیرد، خوب است از میزفلزی با لبه‌های گرد استفاده کنید. در نهایت باید بدانید که این میز را تنها برای دیزاین انتخاب می‌کنید یا کاربرد آن هم برایتان مهم است. روی آن خوراکی قرار می‌دهید یا خیر. می‌خواهید کشو و فضای جانبی داشته باشد یا خیر. اگر استفاده‌ی زیادی از میز جلومبلی و عسلی‌ها دارید و مخصوصا روی آن‌ها مواد خوراکی قرار خواهید داد، میزفلزی بهترین گزینه ممکن است. چراکه مانند میزچوبی دائما دلهره ریختن مواد روی آن و خراب شدنش را ندارید. برای سبک مدرن استفاده از میزفلزی مناسب است و برای سبک صنعتی بهتر است از ترکیب فلز با چوب در کنار هم استفاده شود.

 

قیمت 

میز جلومبلی دارای قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر جنس‌ها است و تنوع بالایی دارد که این دست شما را در انتخاب باز می‌گذارد. قیمت این میز به عواملی چون اندازه و ارتفاع، طراحی و شکل هندسی بستگی دارد. این موارد باعث شده‌اند قیمت این نوع میز از 200000 تومان تا 800000 تومان متفاوت باشد.

راهکارهایی برای تمیزکردن میزفلزی

تمیز کردن این جنس میزها بسیار ساده است و اصولا راحت‌تر از سایر جنس‌ها مانند روز اول‌شان می‌شوند. برای این منظور کافی است از ترکیب سرکه و آب استفاده کنید. اگر احساس کردید میزفلزی شما کدر شده و یا لک افتاده مقداری سرکه و آب را مخلوط کنید و با یک دستمال نخی ساده مقداری از محلول را روی میزفلزی بمالید و به آرامی شروع به دستمال کشیدن کنید. بعد از چند دقیقه با یک دستمال خشک و تمیز سطح میزفلزی را پاک کنید. می‌توانید از شوینده‌های دیگر هم به‌جای سرکه استفاده کنید اما هیچ وقت با جوش شیرین میزفلزی را تمیز نکنید.