سطل زباله

(13)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:
سطل زباله مخروطی بهاز
43000
ارسال رایگان
سطل زباله پدالدار 3 لیتری سایلنت استیل مشکی بهاز
110000
ارسال رایگان
سطل زباله بزرگ طرح حروف انگلیسی
53000
ارسال رایگان
سطل زباله پدالدار 3 لیتری سایلنت سفید بهاز
67000
ارسال رایگان
سرویس سطل و جا دستمالی گلدار
99000
ارسال رایگان
ست سطل زباله چرمی Sweet Home سری 5291
89000
ارسال رایگان
سطل زباله بزرگ طرح موج سوار
53000
ارسال رایگان
ست جادستمال و سطل مربع گل دار
64000
ارسال رایگان
ست سطل و جادستمال سفید طرح بافت گل
62000
ارسال رایگان
سطل زباله بزرگ طرح اسکیت
48000
ارسال رایگان
سطل زباله بزرگ طرح پاریس
53000
ارسال رایگان
سطل زباله پدالدار 3 لیتری سایلنت تمام استیل بهاز
127000
ارسال رایگان
ست چرمی سطل زباله و جادستمال کاغذی Rose سری 5292
89000
ارسال رایگان

سطل زباله

سطل زباله برای آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام، پارکینگ، حیاط و .... کاربرد دارد.

سطل زباله هایی که برای منازل کاربرد دارد اغلب از جنس فلز و یا پلاستیک هستند. از سطل های پلاستیکی روباز برای اتاق کار استفاده می شود که زباله های خشک همچون کاغذ، روکش وسایل و .... در آن انداخته می شود. اما سطل زباله ای که برای آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شود از نوع سربسته با بدنه مقاوم و دوجداره است. دلیل آن جلوگیری از انتشار بوی بد و مواد آلاینده در محیط است که با بستن درب سطل زباله از آن جلوگیری می شود.
البته برای جلوگیری از آلوده شدن بدنه داخلی سطل زباله در داخل آن نایلون های مقاوم گذاشته می شوند که تمامی زباله ها و مواد زائد درون این کیسه ها ریخته می شود. پس از پر شدن با خالی کردن کیسه از کثیف شدن بدنه داخلی سطل زباله جلوگیری می شود. با این وجود شستشوی سطل زباله یک بار در هفته ضرورت دارد تا از انتشار بوی بد و باکتری ها در منزل و مکان های عمومی جلوگیری شود. 


 مشخصات یک سطل زباله استاندارد

استفاده از سطل زباله برای منزل ضروری است ولی نوع، اندازه، جنس و شکل آن اهمیت زیادی دارد که با توجه به مواد آلاینده و زباله ها انتخاب سطل زباله را کمی دشوار می کند. در زیر به برخی از سطل های زباله مورد نیاز و مشخصات آنها می پردازیم.

سطل زباله برای مکان های عمومی 

سطل زباله ای که برای مکان های عمومی استفاده می شود از نظر اندازه، مقاومت، جنس و شکل با سطل های منزل تفاوت دارد. در بیمارستان اغلب از سطل زباله با درب محکم و واشر دار استفاده می شود. به دلیل اینکه زباله های تولید شده بیمارستان ناقل بیماری های خطرناک هستند و در صورت باز شدن محفظه سطل زباله باکتری های آن در فضا منتشر می شوند، درب سطل زباله زمان بسته شدن از نفوذ هوا و بوی بد به محیط جلوگیری و به طور کامل سطل را کیپ می کند.
سطل های زباله برای مکان های عمومی و به خصوص کلینیک ها و بیمارستان با جنس مقاوم و سنگین وزن هستند. البته این نوع سطل ها از نظر اندازه هم تفاوت دارند. برخی از سطل ها با سایز بزرگ طراحی می شوند که برای حمل آسانتر آنها در زیر آنها چهار چرخ قرار می گیرد. اغلب از پلاستیک های فشرده و مقاوم با ضخامت 8 میلیمتری برای ساخت سطل زباله برای مکان های عمومی استفاده می شود.

سطل زباله برای منزل

در منزل از چندین سطل زباله استفاده می شود که شامل سطل زباله برای آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشت، اتاق کار، پارکینگ و حیاط است. در بین آنها سطل زباله آشپزخانه کاربرد بیشتری دارد و نسبت به دیگر سطل ها سریعتر پر می شود. به همین دلیل از نظر اندازه باید سطل زباله اشپزخانه نسبت به دیگر سطل ها بزرگتر باشد. 
اگر برای آشپزخانه سطل های فلزی را ترجیح می دهید، قبل از خرید به نوع فلز توجه داشته باشید که ضدزنگ باشد. زیرا زباله هایی که در آشپزخانه تولید می شود همه خیس و مرطوب هستند که اگر سطل زباله خاصیت ضدزنگ نداشته باشد، پس از مدتی پوسیده می شود و از بین می شود. تخلیه و شستشوی مداوم سطل زباله آشپزخانه ضرورت دارد.
سرویس بهداشتی و حمام هم از دیگر قسمت های مهم منزل هستند که تولید زباله به طور روزانه در آنها امری معمول و متداول است و به همین دلیل قرار دادن یک سطل زباله کوچک با توجه فضای حمام و دستشویی ضرورت دارد. البته سطل زباله ای که برای این قسمت استفاده می شود، باید هر روز به طور کامل تخلیه و ضدعفونی شود. زباله های حمام و دستشویی ناقل بیماری هستند.
حیاط، پارکینگ و اتاق کار هم به سطل زباله نیاز دارند. با این تفاوت که سطل زباله آنها می تواند روباز هم باشد. البته به شرط اینکه از ریختن زباله های خیس در این سطل ها خودداری کنید. 

برای جلوگیری از آلوده شدن بدنه داخلی سطل زباله در داخل آن نایلون های مقاوم گذاشته می شوند