نیمکت

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

نیمکت

نیمکت به میزهای کوتاه با عرض کم گفته می شود که بدون پشتی است و همانند صندلی برای نشستن استفاده می شوند. شاید ابتدایی ترین معنی نیمکت در ذهن ما میزهای نوستالژی در مدرسه باشد. در حالی که نیمکت ها تنها به میزهای مدارس محدود نمی شوند و در حال حاضر از این وسیله برای منازل، رستوران های سنتی، پارک ها و ... استفاده می شود. در واقع نیمکت چیزی بینابین صندلی و میز است که ظاهر آن شبیه به میز اما کارکرد صندلی را دارد.
برای خانه در قسمت های مختلف می توان نیمکت های های مختلفی را تهیه کرد که علاوه بر کاربرد متعددی که دارند، به زیبایی و دکوراسیون داخلی خانه هم کمک می کنند. به عنوان مثال می توان در گوشه ای از اتاق خواب یک نیمکت قرار داد که بدنه آن به صورت قفسه بندی طراحی شده باشد. با این کار نه تنها جای نشستن را ایجاد می کنید، بلکه می توانید وسایل اضافه و کتاب های خود را هم در داخل قفسه های آن قرار دهید.
 
 

کاربرد نیمکت برای ورودی منزل

 
در قسمت ورودی منزل وسایلی همچون کفش، واکس، دستمال برای پاک کردن کفش ها، کیف، کلاه، چتر و .... قرار داده می شود. اما این وسایل اگر به حال خود رها شوند باعث بی نظمی در قسمت ورودی منزل می شود. حال با قرار دادن یک نیمکت زیبا که در بدنه آن کشو یا قفسه های درب دار تعبیه شده است، می توانید این وسایل را در آن جابجا کنید. در عین حال جاچتری را بر روی قسمتی از نیمکت قرار دهید. برای زیباتر کردن این قسمت از خانه می توان یک آینه را در بالای سر نیمکت و بر روی دیوار نصب کنید. 
 
 

 

نیمکت به میزهای کوتاه با عرض کم گفته می شود که بدون پشتی است

 استفاده از نیمکت برای میز غذاخوری

 
اگر تعداد صندلی های غذاخوری کافی نیست و یا با ورود مهمان و عضو جدید صندلی ها کم است، می توانید با استفاده از نیمکت جای خالی آنها را پر کنید. نیمکت غذاخوری علاوه بر کاربردی بودن یک ایده جدید برای میزهای غذاخوری جدید است که علاوه بر تعدادی صندلی به سرویس غذاخوری اضافه می شود. نیمکت غذاخوری باید دارای نشیمن نرم باشد که موقع غذاخوردن اذیت نشوید. فوم سرد بهترین ماده برای پر کردن قسمت نشیمن نیمکت غذاخوری است. 
اگر در منزل سرویس غذاخوری شما بدون نیمکت است می توانید آن را در بازار سفارش دهید و اگر این قابلیت برای شما وجود ندارد و یا به کارگاه تولید میزغذاخوری دسترسی ندارید می توانید یک نیمکت چوبی که با رنگ صندلی ها همسان باشد سفارش دهید. برای نشیمن آن تشک کوچک و با ضخامت کم قرار دهید. البته پایه ها و ارتفاع این نیمکت باید به اندازه ارتفاع صندلی ها ها باشد. نیمکت ها بدون پشتی طراحی می شوند که برای نشستن کودکان باید آن را به دیوار تکیه دهید.
 
 

استفاده از نیمکت برای پاگرد پله‌ها 

 
خانه هایی که در قسمت پاگرد پله ها یک پنجره رو به فضای باز دارند می توان با قرار یک نیمکت محیطی برای نشستن، نوشیدن قهوه و تماشای فضای بیرون ایجاد کرد. برای بهتر شدن فضای دو نفر در این قسمت می توان دو کوسن زیبا هم رو نیمکت قرار داد. استفاده از گلدان های طبیعی در دو سمت نیمکت هم به زیبایی هر چه بیشتر این فضا کمک می کند. البته استفاده از نیمکت زمانی توصیه می شود که قسمت پاگرد بیش از حد کوچک نشود.
 

استفاده از نیمکت برای زیر پنجره ها

اگر در منطقه خوش آب و هوا زندگی می کنید که پنجره ها رو به یک باغ یا منظره زیبای طبیعی باز می شود، می توانید یک نیمکت را برای این قسمت انتخاب کنید. پنجره اتاق خواب در اغلب خانه نصب می شود که محل مناسبی برای قرار دادن یک نیمکت و چند بالشتک و کوسن است تا بتوانید از دیدن مناظر زیبای بیرون لذت ببرید. 
 

برای خانه در قسمت های مختلف می توان نیمکت های های مختلفی را تهیه کرد