تصفیه آب

(0)
 

فیلتر

  • محصولات با تخفیف
  • ارسال رایگان
  • ارسال سریع
مرتب سازی:

تصفیه آب

آب بخش مهمی از زندگی است. حدود 60٪ از بدن انسان بالغ از آب تشکیل شده است. مغز و قلب شامل 73٪ آب است. با این حال، تنها 1٪ آب های سطح کره زمین برای مصرف انسان در دسترس است. اما به علت آلودگی حاصل از حلال های شیمیایی صنایع و کارخانه ها، خاک و میکروب های جو، آب برای مصارف انسانی نامناسب شده است. علاوه بر این، انتقال بیماری های مسری از طریق آب در حال افزایش است و با اطلاع از این موضوع مردم اهمیت آب آشامیدنی را درک می کنند. در نتیجه، تقاضا برای دستگاه تصفیه آب با سرعت زیاد رو به افزایش است و تولید کنندگان دستگاه های تصویه آب با ظرفیت ها و مارک های مختلفی را روانه بازار کرده اند. این عوامل باعث ایجاد این سوال در ذهن مصرف کنندگان شده که محصول مناسب کدام است. یکی از راه های مراقبت از خانواده این است که شما باید از اتفاقات پیش رو جلوگیری کنید. یکی از تصمیمات مهمی که شما باید بگیرید، خرید دستگاه تصفیه آب مناسب برای خانه تان است. اگر چه ممکن است خرید یک تصفیه آب به نظر ساده و آسان برسد، شما باید تعدادی از عوامل را در نظر بگیرید. دستگاه تصفیه آبی که انتخاب می کنید باید متناسب با کیفیت آب دریافتی شما در منطقه باشد. علاوه بر این، باید قبل از تصمیم گیری نهایی، قیمت و فن آوری های مورد استفاده در تصفیه آب را بررسی کنید. اگر شما قصد خرید بهترین دستگاه تصفیه آب را دارید، راهنمای خرید ما به شما کمک خواهد کرد که تصفیه آب مناسب برای نیاز خود را انتخاب کنید. در اینجا چند ویژگی را بیان می کنیم که باید قبل از خرید تصفیه آب برای خانه خود در نظر بگیرید.

 

 

کیفیت آب منزل و دستگاه تصفیه آب مناسب

پس از ارزیابی کیفیت آب خانه خود تصمیم بگیرید که چه نوع دستگاه تصفیه آب متناسب نیاز شما است. کیفیت آب در یک منطقه با دیگر مناطق متفاوت است. برخی از آب ها رسوب زیادی دارند . بعضی آب ها ممکن است دارای میکروب ها و ویروس ها باشند که می توانند بر سلامت شما تأثیر بگذارند. معمولا، با نگاه به ظاهر فیزیکی آب متوجه وجود رسوب و املاح در آب خواهید شد. همچنین با بو کردن و چشیدن طعم آب تا حدی میتوان به وجود املاح در آن پی برد. اگر آب در تصفیه خانه های امروزی در مخازن فولادی نگهداری شود، این نشان دهنده میزان سختی (کلسیم و منیزیم) در آن آب است. در چنین مواردی، RO بهترین انتخاب برای شماست. RO دارای یک غشاء نیمه رسانای است که اندازه منافذ آن 0.0005 میکرون است. این منافذ کوچکترین نمک حل شده، فلزات و ناخالصی را میگیرد. شما همچنین می توانید آب خود را آزمایش کنید تا ببینید که ناخالصی در آب وجود دارد یا نه. بعضی از فلزات سنگین مانند سرب، جیوه، آرسنیک موجود در آب باعث مشکل سلامتی می شوند. هنگامی که شما در مورد کیفیت آبی که به خانه شما می آید بدانید، انتخاب دستگاه تصفیه آب آن یک کار آسان خواهد بود. سازمان بهداشت جهانی، حد مجاز TDS در آب آشامیدنی را بین 50 - 120 PPM و pH باید بالاتر از 7.4 مشخص کرده است. اگر آب لوله کشی شهری استفاده می کنید، آب باید کمتر از 120 TDS باشد و همچنین می توانید برای سیستم تصفیه و RO ، به سراغ دستگاه های تصفیه UV یا UV + UF بروید.

 

 

استفاده روزانه دستگاه تصفیه آب

از حدود میانگین مصرف روزانه آب برای خانواده تان اطلاع پیدا کنید. باید بدانید که آب را فقط برای نوشیدن نیاز دارید یا برای کل خانه، آب تصفیه شده میخواهید. این به شما یک انتخاب ایده آل در مورد نوع تصفیه آب به شما می دهد. اگر مصرف روزانه شما بالا باشد، شما نیاز به مدل خروجی با قدرت بالا دارید که می تواند به طور مؤثر آب فیلترشده زیادی را عرضه کند. اگر مصرف شما کم است، شما به راحتی می توانید سراغ یک دستگاه تصفیه آب کوچکتر بروید. همیشه قبل از خرید این محصول، تعداد افراد خانواده و مقدار آب مصرفی روزانه را در نظر بگیرید. اگر شما خانواده نسبتا پر جمعیت دارید، دستگاه تصفیه آب با کمترین مقدار آب، مفید نخواهد بود. حتی روی کاغذ هم تعداد افراد خانواده نباید کمتر از مقدار آب خروجی دستگاه تصفیه آب مورد نظر باشد.

 

 

 

بدنه، تعمیر و نگهداری

قبل از خرید دستگاه تصفیه آب یا سیستم RO، شما باید هزینه تعمیر و نگهداری آن را تجزیه و تحلیل کنید و مطمئن شوید که بودجه شما متناسب است یا خیر. هر دستگاه تصفیه آب به طور منظم نیاز به خدمات، در فاصله زمانی 3 یا 4 ماه دارد و هر سال باید فیلترها را تعویض کرد. پس از تجزیه و تحلیل تمام جنبه های فنی تصفیه آب، نوبت به طراحی و شکل می رسد. دستگاه تصفیه آب باید قابل حمل باشد زیرا و ممکن است تصفیه کننده را از خانه ای به خانه دیگر ببرید. طراحی و شکل تصفیه آب باید جذاب بوده و با خانه شما مطابقت داشته باشد. خرید تصفیه آب که مناسب ظاهر خانه و کابینت باشد ضروری است. یک سیستم تصفیه آب خوب سلامتی اعضای خانواده خود را تضمین می کند و از آنها در مقابل میکروب ها محافظت می کند. آب آلوده باعث آسیب پذیری بیشتر نسبت به میکروب ها و عوامل بیماری زا خواهد شد. پس از جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن، تصفیه آب را انتخاب کنید و تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرید. این تصمیم گیری در مورد سلامت خانواده تان بسیار مهم است. همیشه تمام عملکردهای تصفیه آب را بررسی کنید تا بهترین دستگاه تصفیه را با توجه به نیازهای خود، انتخاب کنید.